3 تئوری ریزش 500 میلیارد دلاری بازار رمزارزها

بازار ارزهای دیجیتال در اوایل روز جمعه بیش از 500 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد. حمام خون بازار منجر به انحلال بیش از 700 میلیون دلار شد زیرا دارایی‌های رمزارزی به شدت ریزش کرده‌اند. بیت کوین (BTC) به زیر سطح حمایت بحرانی 40 هزار دلار سقوط کرد در حالی که اتر (ETH) نیز پشتیبانی 3 هزار دلاری را از دست داد.

در زمانی که طرفداران ارزهای دیجیتال در حال بحث در مورد اینکه آیا بازار رمز ارزها وارد فاز نزولی شده است یا خیر، بسیاری از نظریه‌های احتمالی در اینترنت منتشر شدند تا این سقوط شوکه کننده را معنا کنند. ما به سه نظریه از این دست که بسیاری معتقدند به سقوط بازار رمز ارزها دامن زدند، نگاه خواهیم کرد.

اقدامات فدرال رزرو در جهت مقابله با تورم

تورم شاخص مصرف‌کننده در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده و انتظار می‌رود که پس از نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که در 25 تا 26 ژانویه، نرخ‌ بهره جدید اعلام شود. انتظار می رود فدرال رزرو در سال جاری طی سه مرحله، نرخ بهره‌ را از 0.25 درصد تا 1 درصد تا پایان سال، افزایش دهد.

بسیاری از کارشناسان بازار بر این باورند که نگرانی‌های فزاینده در رابطه با تورم روزافزون و همچنین افزایش موارد Omicron منجر به فروش‌های رخ داده در وال استریت شده که در نهایت منجر به عرضه‌های رخ داده در بازار رمزارزها نیز شده است.

یکی از نظریه‌های Reddit نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال برای پنهان کردن تورم ایجاد شده است، زیرا “خط اتصال” دیگری برای دلار آمریکا ایجاد می‌کند تا از آن عبور کند تا دارایی متفاوتی را افزایش دهد.

ارتباط رو به رشد بازار بیت کوین با وال استریت

کارشناسان بازار همچنین بر این باورند که همبستگی رو به رشد بیت کوین با بازار سهام می‌توانست زودتر به این سقوط دامن بزند. به دلیل ETFها و سرمایه گذاران نهادی، بیت کوین بیشتر با بازارهای سهام در هم تنیده شده است. بازار ارزهای دیجیتال همگام با وال استریت در حال نوسان است.

پیشنهاد ممنوعیت فعالیت‌های رمزارزی توسط بانک مرکزی روسیه

نظریه دیگری که به نظر می‌رسد مورد توجه قرار گرفته، گزارش اخیر بانک مرکزی روسیه است که خواستار ممنوعیت کل استخراج و معاملات رمزارزها شده است. بانک مرکزی روسیه بیت کوین را با یک طرح هرمی مقایسه کرد و خواستار ممنوعیت فوری استفاده از آن در داخل کشور شد. بانک مرکزی همچنین هشدار داد که ارزهای دیجیتال ممکن است برای حاکمیت مالی کشور خطر ایجاد کند.

روسیه به سومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین تبدیل شده و بسیاری بر این باورند که تقاضای بانک مرکزی برای یک ممنوعیت کلی باعث ایجاد یک FUD مشابه در ماه می 2021 در بازار شده است که منجر به فروش می‌شود.

اولین سقوط بزرگ سال 2022 باعث ایجاد فروش گسترده در بازار رمزارزها شده است، با این حال، معامله گران کهنه کار همچنان از هولد کردن دفاع می‌کنند زیرا اعتقاد دارند سقوط تا 30 درصد در بازار صعودی نگران کننده نیست.

منبع: cointelegraph