گری جنسلر، رئیس SEC تاکید کرد که سرمایه گذاران در بازارهای رمزارزی آسیب پذیر هستند


گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، درخواست کرد که از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال حمایت بیشتری صورت بگیرد. او اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال یک دارایی مملو از کلاه برداری و سوء استفاده است و همچنین در بسیاری از موارد، سرمایه‌ گذاران نمی‌توانند اطلاعات دقیق و کاملی در مورد توکن‌ها یا پلتفرم‌های معاملاتی و وام‌دهی به دست آورند.


هفته گذشته گری جنسلر، رئیس SEC، در جلسه کمیته مشورتی سرمایه‌ گذاران، نگرانی‌های خود را در مورد بازارهای ارزهای دیجیتال مطرح کرد. جنسلر در طول سخنرانی خود نگرانی‌هایی را در مورد بازارهای کریپتو برای سرمایه گذاران به اشتراک گذاشت.

او به این موضوع اعتراف کرد که «وایت پیپر بیت کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شده و همچنین بازارهای رمزارزی پس از آن کاتالیزورهای تغییر بوده اند». وی در ماه آگوست، گفت که «نوآوری خالق بیت کوین واقعی است» و «این کاتالیزوری برای تغییرات در زمینه های مالی و پول بوده و این روند می‌تواند ادامه یابد».

جنسلر خواستار ارتباط بیشتر اپراتورهای صادر کننده پلتفرم‌های رمزارزی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شد تا باعث شفافیت بیشتر در مورد خدمات، شبکه و توکن‌های به وجود آمده شود و در نتیجه سرمایه گذاران با اطمینان بیشتری وارد این دارایی تقریبا نو ظهور در بازارهای مالی شوند.

منبع: news.bitcoin