کریپتو فاست (Faucet) چیست؟ راهی آسان برای دریافت ارز دیجیتال رایگان

کریپتو فاست به کاربران این امکان را می‌دهد تا با انجام کارهای ساده، ارزهایی به عنوان جایزه کسب کنند. این استعاره بر این اساس است که چگونه حتی یک قطره آب از یک شیر آب نشتی می‌تواند در نهایت یک فنجان را پر کند. انواع مختلفی از کریپتو فاست وجود دارد، از جمله فاست‌های بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و فاست‌های BNB.

مقدمه

اولین کریپتو فاست یک فاست بیت کوین بود که در سال 2010 توسط توسعه دهنده پیشرو شبکه بیت کوین به نام گاوین آندرسن ایجاد شد. به هر کاربری که یک کپچای ساده را تکمیل کند، 5 بیت کوین به صورت رایگان اهدا می‌کرد. این فاست بیت کوین در نهایت 19715 بیت کوین در مجموع صادر کرد که به توزیع گسترده مالکیت اولیه بیت کوین کمک کرد. این در آموزش شبکه اولیه کاربران بیت کوین بسیار مفید بود و بعداً منجر به رشد سالم این ارز دیجیتال شد.

به طور طبیعی، امروزه هیچ سیستم رایگان کریپتویی چنین پرداخت‌های هنگفتی را ارائه نمی‌کنند، زیرا قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اما پروژه‌های رمزارزی نوظهور هنوز نیاز به جذب کاربران جدید دارند و افراد زیادی در آنجا هستند که می‌خواهند درباره ارزهای دیجیتال بیاموزند. فاست‌های رمزارزی در ارتباط عرضه و تقاضا نقش دارند.

می‌توانید فاست‌ها را به‌عنوان کوپن‌هایی در نظر بگیرید که گاهی اوقات برای دانلود یک برنامه جدید در تلفن خود یا ثبت نام در یک سرویس آنلاین جدید دریافت می‌کنید. اما با فاست‌های کریپتو، باید وظایف را تکمیل کنید تا پاداش را در قطعات کوچک به دست آورید. به این ترتیب، استفاده از فاست‌ها راه خوبی برای مبتدیان است تا سفر خود را با رمزارزها آغاز کنند.

تاریخچه کریپتو فاست

فاست‌های کریپتو از سال 2010 وجود داشته‌اند. آنها درست پس از عمومی شدن شبکه بیت کوین در سال 2009 ایجاد شدند. با این حال، هرگز قرار نبود منبعی برای ارز دیجیتال یا پول رایگان باشند.

در آن زمان، بیت کوین ارزش کمی داشت. هیچ کس از آن استفاده نمی‌کرد و اکثر مردم حتی از آن آگاه نبودند. برای جلب علاقه و آموزش مردم در مورد مزایای این دارایی دیجیتال جدید، یک توسعه دهنده بیت کوین و پذیرنده اولیه به نام Gavin Andersen شروع به ارائه بیت کوین رایگان به افرادی کرد که مجموعه‌ای از کپچاها را به صورت آنلاین تکمیل می‌کردند.

این اولین فاست رمزارزی بود. در آن زمان، شرکت در این کریپتو فاست 5 بیت کوین اهدا می‌کرد. اکنون فاست‌های بیت کوین تنها مقدار کمی ساتوشی، کوچکترین واحد یک بیت کوین، می‌دهند. پس از آن، بسیاری از کریپتو فاست‌ها به وجود آمدند که شامل ارزهای دیجیتال مختلف می‌شدند. امروزه فاست‌های اتریوم، لایت کوین، مونرو و بسیاری دیگر وجود دارند. همچنین، اگر در آن زمان از آن فاست بیت کوین استفاده می‌کردید، امروز 5 بیت کوین به ارزش حدود 200000 دلار داشتید.

کریپتو فاست چگونه کار می‌کند؟

کریپتو فاست‌ها معمولاً ساده و کاربرپسند ساخته می‌شوند. کاربران معمولاً باید ابتدا یک حساب کاربری در سرویس دارایی دیجیتال ثبت کنند. همچنین سایت‌ها و برنامه‌های اختصاصی کریپتو فاست وجود دارند که در ارائه رمزارزهای رایگان به کاربرانی که کارهای ساده را انجام می‌دهند، تخصص دارند. در هر دو مورد، کاربران باید کیف پول رمزارزی خود را برای دریافت پاداش داشته باشند و گاهی اوقات ممکن است از آنها خواسته شود هویت خود را تأیید کنند.

به کاربران پیشنهاد می‌شود کارهایی را انجام دهند که می‌تواند شامل تماشای ویدیو، خواندن مقاله، تماشای تبلیغات، انجام بازی‌ها و شرکت در آزمون‌ها یا نظرسنجی‌ها باشد. این سرویس همچنین می‌تواند از کاربران بخواهد که دوستان خود را به آن معرفی کنند. این وظایف نسبتاً ساده هستند و اکثر افراد مشکلی برای تکمیل آنها نخواهند داشت. اما، در برخی موارد، کارها می‌توانند نسبتاً زمان بر باشند.

پس از انجام کارهای خواسته شده، کاربران مقادیر کمی ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند. با این حال، اگر به طور مداوم از فاست استفاده کنید، پاداش‌ها می‌توانند در طول زمان ترکیب شوند و به مقادیر قابل توجهی برسند. توجه داشته باشید که برخی از وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ها ممکن است از کاربران بخواهند که پاداش‌های خود را قبل از اینکه بتوانند پول نقد کنند (به عنوان مثال حداقل ۵ دلار ارز دیجیتال) جمع‌آوری کنند.

بهترین فاست بیت کوین

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد بهترین فاست بیت‌کوین توسط گوین اندرسون به جامعه رمزارزی اهدا شد.

یکی دیگر از دلایل راه اندازی یک فاست رایگان بیت کوین، در دسترس بودن محدود صرافی‌ها در روزهای اولیه ظهور رمزارزها بود. به سادگی هیچ صرافی وجود نداشت، بنابراین خرید بیت کوین دشوار بود. دادن بیت‌کوین رایگان به مردم انگیزه‌ای عالی برای علاقه‌مند کردن مردم به بیت‌کوین و پذیرش آن بدون نیاز به ریسک کردن سرمایه بود.

فاست بیت کوین را می‌توان به عنوان یک سیستم پاداش تعریف کرد که از طریق آن می‌توان مقادیر کمی بیت کوین را پاداش داد، که به عنوان ساتوشی شناخته می‌شود، واحد یک میلیونی بیت کوین (0.00000001 BTC). سیستم پاداش به شما ساتوشی ها را در ازای حل کپچا، کلیک کردن روی لینک‌ها یا کارهای ساده دیگر ارائه می‌دهد. تعداد بیت‌کوین رایگانی که یک فاست می‌تواند به شما ارائه دهد متفاوت است – برخی از سایت‌ها دارای نرخ‌های عالی هستند، در حالی که برخی دیگر چنین نیستند.

بیت کوین به عنوان اولین فاست معرفی شد و آنقدر محبوب شد که سایر دارایی‌های دیجیتالی وارد بازار شدند.

برخی از بهترین و بزرگترین سایت‌های عرضه رایگان بیت کوین را می‌توانید در bestfaucetsites.com پیدا کنید که محبوب ترین آنها Freebitcoin، Cointiply و Firefauce است. کاربران می‌توانند از طریق حل reCaptcha، SolveMedia، بازی کردن یا استخراج، بیت کوین کسب کنند. حداقل محدوده برداشت از 0.0002 تا 0.002 بیت کوین است. اکثر این فاست‌های بیت کوین پرداخت فوری و مستقیم دارند.

بهترین فاست اتریوم

فاست اتریوم مانند بیت کوین کار می‌کند، اما به جای ساتوشی، به کاربران برای انجام وظایف مختلف، اتر پاداش می‌دهد. این یک راه عالی برای به دست آوردن توکن‌های اتریوم رایگان با مشارکت در تبلیغات و داده کاوی است. چند گزینه فاست اتریوم عبارتند از:

  • Ethereum-faucet.org توکن‌های اتریوم را برای حل کپچا ارائه می‌دهد. علاوه بر این، وب سایت به شما اجازه می‌دهد تا با مشارکت در قرعه کشی شرکت کنید. (Ethereumfaucet.org از اوت 2021 خدمات فاست ارائه نمی‌دهد)
  • Bestfaucetsites.com فهرست جامعی از بهترین فاست‌های اتریوم را ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند با حل reCaptcha، SolveMedia، بازی کردن یا استخراج کسب اتر کنند.
  • Allcoins.pw یک کریپتو فاست است که ویژگی‌های ماینر و فاست خودکار را به همراه چند بازی ارائه می‌دهد. فاست برای کسب اتر رایگان است، اما باید برای انجام بازی‌ها هزینه پرداخت کنید.
  • Fire Faucet راه‌های متعددی را برای کسب توکن‌های اتریوم از جمله استخراج مرورگر و تکمیل کپچا ارائه می‌دهد.
  • Dutchy CORP یکی دیگر از وب‌ سایت‌های رایگان فاست اتریوم است که به شما امکان می‌دهد با حل کپچا و انجام بازی‌ها جوایزی را کسب کنید.

چه نوع کریپتو فاست‌هایی وجود دارند؟

یکی از راه‌های دسته‌بندی کریپتو فاست، توکنی است که به عنوان پاداش پرداخت می‌شود. فاست‌های بیت کوین، اتریوم، BNB و بسیاری موارد دیگر وجود دارد.

به عنوان مثال، هنگام استفاده از فاست‌های بیت کوین، کاربران می‌توانند پاداش‌هایی را به ساتوشی، کوچکترین واحد بیت کوین، دریافت کنند. همچنین وب‌ سایت‌های جمع‌آوری کریپتو فاست وجود دارند که بسته به اینکه کدام توکن را ترجیح می‌دهند پاداش خود را دریافت کنند، گزینه‌های متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

کریپتو فاست با Airdrop متفاوت هست زیرا فاست‌های کریپتو از یک برنامه از پیش تعیین شده توزیع پاداش پیروی می‌کنند. ایردراپ‌ها معمولا به کسانی داده می‌شود که دارای یک توکن خاص هستند یا از یک کیف پول رمزارزی برای افزایش آگاهی از یک پروژه خاص استفاده می‌کنند.

فاست‌های کریپتو نیز با پاداش‌ها متفاوت هستند که به لیستی از وظایف پاداش‌آور منتشر شده توسط یک پروژه بلاک چین اشاره دارد. پاداش‌ها راهی برای پروژه بلاک چین است تا از مردم کمک بخواهد و برای هر کسی که می‌تواند وظایف خاصی را انجام دهد.

ریسک‌های کریپتو فاست چیست؟

هنگام استفاده از فاست‌های رمزارزی باید بسیار مراقب باشید زیرا کلاهبرداری در بین چنین پیشنهادهایی رایج است. برخی از وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی که خود را به عنوان کریپتو فاست معرفی می‌کنند، می‌توانند رایانه شما را با بدافزار آلوده کنند که می‌تواند به دستگاه شما و داده‌های ذخیره شده در آن آسیب برساند. همیشه ایده خوبی است که DYOR (Do Your Own Research) را انتخاب کنید و به برندهای معتبری که به آنها اعتماد دارید، اطمینان کنید.

یکی دیگر از نقاط ضعف احتمالی این است که پاداش‌هایی که دریافت می‌کنید ممکن است خیلی کوچک باشند یا کارها آنقدر وقت‌گیر باشند که ارزش آن‌ها را نداشته باشند. در برخی موارد، کاربران گزارش دادند که یک هفته مشارکت فعال در فاست‌های کریپتو تنها منجر به پاداش کمتر از یک دلار ارز دیجیتال شده است. در حالت ایده‌آل، شما باید فاست‌های رمزارزی با شهرت خوب را پیدا کنید و به احتمال زیاد پاداش‌های رمزارزی کافی برای توجیه زمان و تلاش‌های شما ایجاد کنند.

کلام آخر

فاست‌های رمزارزی در مقایسه با روزهای اولیه ارائه بیت کوین رایگان برای حل کپچای ساده پیچیده تر و متنوع تر شده‌اند. برای شروع کار با فاست‌های کریپتو، به یاد داشته باشید که تحقیقات گسترده و دقیق باید اولین قدم باشد.

مراقب وعده‌های وسوسه انگیز و وب سایت‌های مشکوک باشید. به برندهای معتبری که به آنها اعتماد دارید تکیه کنید. اگر از فاست‌های کریپتو به طور صحیح و مداوم استفاده کنید، قطرات کوچک کریپتو در نهایت می‌تواند به مقدار معناداری تبدیل شود، به خصوص اگر ارزش بازار توکن‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید بالا برود.

منبع: coinmarketcap, academy.binance,