پاول اعلام کرد احتمال وجود همزمان ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا و استیبل کوین‌ها وجود دارد

به نظر می‌رسد جروم پاول رئیس فدرال رزرو یکی از مواضع قبلی خود در مورد رابطه بین CBDCها و استیبل کوین‌ها را تغییر داده است. او با شهادت در مقابل کنگره ایالات متحده پیشنهاد کرد که هم CBDC و هم استیبل کوین‌ها می‌توانند با هم وجود داشته باشند، بدون اینکه اولی جایگزین دومی شود.

مجوز به استیبل کوین‌ها و CBDCها

پاول در جلسه استماع مجدد نامزدی خود در روز سه شنبه درباره امکان صدور CBDC توسط فدرال رزرو بحث کرد. سناتور جمهوری‌خواه پت تومی (Pat Toomey) یکی از مدافعان معروف رمزارزها، پرسید که آیا فدرال رزرو CBDC صادر می‌کند یا خیر و آیا مانع از وجود «استیبل کوین‌های تنظیم‌ شده و خصوصی صادر شده» می‌شود، که پاول در پاسخ گفت: اصلا چنین تصمیمی ندارند.

این نگرش بسیار کمتر جنگ طلبانه نسبت به استیبل کوین‌ها است. نسبت به آنچه سال گذشته از پاول شنیده‌ایم. در ماه جولای، او پیشنهاد کرد که مزیت اصلی CBDC جایگزینی رمزارزها، از جمله استیبل کوین‌ها خواهد بود. با این اوصاف، پاول قصد ندارد دیگر ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند و رویکرد نظارتی ایالات متحده را از چین که به طور کامل فعالیت‌های رمزارزی را سرکوب کرد، جدا کند.

با این وجود، استیبل کوین‌ها در حال حاضر موضوع داغی در میان تنظیم کننده‌ها هستند. هم رهبران صنعت و هم نمایندگان کنگره نظرات متناقضی در مورد این موضوع در جلسه استماع ماه گذشته ارائه کردند. در حالی که صنعت، ارزهای دیجیتال را یک تعریف برای سیستم مالی می‌داند، ماکسین واترز (Maxine Waters) پیشنهاد کرد که آنها می‌توانند تهدیدی برای دلار آمریکا باشند. برخی حتی گمان می کنند که استیبل کوین‌ها می‌توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند.

سوالات دیگری در مورد کاربرد عملی استیبل کوین های صادر شده خصوصی در صورت وجود CBDC وجود دارد. با این حال، صدور CBDC هنوز راه زیادی در پیش دارد. پاول قبلاً گفته بود که ترجیح می‌دهد «این کار را به‌ جای انجام سریع انجام دهد» و فضایی را برای Tether، Pax و USDC باقی می‌گذارد تا در غیاب آن‌ها کار کنند.

فدرال رزرو در نظر دارد طی چند هفته آینده گزارشی در مورد جوانب مثبت و منفی اجرای CBDC منتشر کند.

مقابله با تورم

موضوعی که در این جلسه به طور گسترده مورد بحث قرار گرفت، تورم بود که از زمان رسیدن به بالاترین حد در 40 سال اخیر در نوامبر، به اولویت اصلی فدرال رزرو تبدیل شده است. پاول گفت که با تورم بسیار بالاتر از هدف، اقتصاد “دیگر به سیاست‌های بسیار سازگارانه‌ای که ما داشته ایم نیاز ندارد یا نمی‌خواهد.

رئیس فدرال رزرو همچنان به این موضوع اشاره می‌کند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در اسرع وقت برای مبارزه با این موضوع در اولویت قرار خواهد داد.

منبع: cryptopotato