چگونه سرمایه گذاری موفقی در بیت کوین انجام دهیم؟

شاید یکی از سوالاتی که امروزه ذهن همه‌ی ما را مشغول کرده این است که آیا سرمایه گذاری در بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال سودآور است؟ اما در پاسخ باید بگوییم شما با رمزارزها هم می‌توانید بسیار سود کسب کنید هم می‌توانید تمام کوین و سرمایه خود را از دست دهید.

با هفت نکته‌ای که در این مقاله ارائه خواهیم داد می‌توانید اشتباهات خود را در سرمایه‌گذاری به حداقل برسانید.

1. ذخیره بیت کوین

در مرحله‌ی اول برای سرمایه گذاری با بیت کوین یادگیری نحوه درست محافظت از دارایی‌های خود بسیار مهم است به این منظور که از تهدیدات و حملات سایبری اطمینان حاصل کنید. دو نمونه از بهترین و امن ترین کیف پول‌ها Ledger Nano S و TREZOR است زیرا کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین تولید می‌کند.

Coinbase نقطه شروع خوبی برای هر سرمایه گذار مبتدی است که از طریق این صرافی می‌توانید ارزهایی نظیر اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین را خرید کنید.

2. توجه به مارکت کپ

ارزش ارز دیجیتال زمانی معتبر است که عرضه موجود را در نظر بگیرید پس تصمیم گیری فقط بر مبنای قیمت کوین یک اشتباه رایج است. هرچه مارکت کپ رمزارز مورد نظر به سقف بازار نزدیک تر باشد تقاضای آن هم در آینده نیز برای فروش بیشتر است.

3. سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق استخراج

در روزهای اولیه استخراج بیت کوین با رایانه‌های شخصی انجام می‌شد اما از سال 2018 به بعد تنها روش استخراج در مراکز داده تخصصی است که با استفاده از دستگاه‌های ASIC و ماشین ‌آلاتی که فقط برای ماینینگ بیت کوین است به استخراج می‌پردازند.

امروزه به دلیل رقابت شدید در استخراج، استفاده از رایانه‌های شخصی پرهزینه خواهد بود پس بهتر است سرمایه گذاری در کوین‌های موجود در عرضه را در نظر بگیرید.

4. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال متنوع

شما می توانید در سایر ارزهای دیجیتال نیز سرمایه گذاری کنید. به یک استراتژی مدیریت ریسک نیاز دارید پس به همین دلیل سرمایه گذاری خود را فقط بر روی یک رمزارز انجام ندهید بلکه آلت کوین‌های در حال ظهور که رشدی برابر یا بهتر از بیت کوین دارند را نیز تجربه کنید.

5. مشخص کردن تارگت سود و استاپ لاس هنگام شروع ترید

 شناخت بهترین زمان برای خرید و فروش بیت کوین یا هر رمزارز دیگر به دلیل نوسانات ارزش بسیار دشوار است به همین دلیل مشخص کردن تارگت سود و استاپ لاس (stop loss) برای سرمایه گذاری در هر رمزارزی ضروری است. تریدرهای تازه وارد نمی‌توانند موقعیت‌های بد (پوزیشن) را تشخیص دهند به همین دلیل با شکست مواجهه می‌شوند اما با تعیین کردن یک نقطه خروج برای تارگت سود و استاپ لاس می‌توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.

6. کنترل FOMO

ترس وحشتناک از دست دادن دارایی (The fear of missing out) یکی دیگر از اشتباهات رایج تریدرها می‌باشد زیرا هنگام مشاهده رشد بیت کوین در 24 ساعت گذشته بدون در نظر گرفتن نوسانات بعدی و بدون ترس از دست دادن دارایی شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین می‌کنند.

تریدرهای حرفه‌ای بر این باورند که نمی‌توان هر حرکت مثبتی در بازار بیت کوین داشته باشند ولی همیشه منتظر شرایط مطلوب بازار هستند و هنگام کاهش قیمت آماده حرکت هستند.

7. پذیرفتن بیت کوین به عنوان یک فرصت پر خطر

نوسانات بیت کوین به حدی زیاد است که حتی سرمایه گذاران با تجربه نیز از آن می‌ترسند اما برای رسیدن به یک سرمایه گذاری سودآور می‌توانید از آن به عنوان یک فرصت عالی استفاده کنید.

منبع: bestbitcoinexchange