میلر سرمایه‌دار میلیاردر: ارزهای دیجیتال همانند سیاست بیمه هستند

سرمایه گذاران سازمانی به سرعت به شایستگی‌های صنعت ارزهای دیجیتال پی برده‌اند و اخیرا پس از مقاومت در برابر آن چندین سال است که نام‌های بزرگی از شرکت‌ها و برندها وارد این حوزه شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.

برای سرمایه گذار افسانه‌ای، “بیل میلر“، بزرگ‌ترین انگیزه در زمینه تخصیص دارایی کلان به ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، عدم توانایی دخالت دولت در اقتصاد و مالکیت آن است. این میلیاردر در مصاحبه اخیر با WealthTrack فاش کرد که 50 درصد از کل سبد سهام خود را در بیت کوین و مشاغل مرتبط با دارایی‌های رمزارزی برتر سرمایه گذاری کرده است. این پس از آن است که او در طول سقوط بیت کوین به 30000 دلار در سال گذشته، فرصت خرید عالی را پیدا کرد.

به گفته میلر، اگرچه او قبلاً مقدار کمی را در اختیار داشت، اما کاهش اخیرش در خرید بیت کوین نتیجه رشد قیمت پایدار توکن و عوامل فاندامنتال جذاب بود. او اضافه کرد: بیت کوین در 11 سال گذشته به طور متوسط 170 درصد در سال افزایش یافته است… اکنون افراد بسیار بیشتری از آن استفاده می‌کنند، پول بیشتری از دنیای سرمایه گذاری ریسک پذیر وارد آن می‌شود و در حال حاضر بسیاری از افراد بدبین هستند که آن را امتحان می‌کنند.

او همچنین اظهارات وارن بافت در مورد فقدان ارزش ذاتی بیت‌کوین را مورد سرزنش قرار داد و اظهار داشت که بیت‌ کوین بر اساس پویایی عرضه و تقاضا است، دقیقاً مانند نقاشی‌ها و سایر مجموعه‌ها. میلر در ادامه این مصاحبه گفت: بیت کوین تنها دارایی اقتصادی است که عرضه آن تحت تاثیر تقاضا قرار نمی‌گیرد.

این سرمایه گذار در مقابل توضیح داد که عرضه طلا با تقاضای آن افزایش می‌یابد زیرا این امر انگیزه‌ای برای استخراج‌کنندگان آن برای افزایش تولید خواهد بود. علاوه بر این، بیت کوین نیز برای مقامات دولتی غیرقابل دسترسی است و مالکیت خصوصی امن را تضمین می کند. به گفته وی، ترکیب این عوامل، این دارایی را بسیار شبیه به یک “بیمه نامه” می‌کند.

میلر همچنین فاش کرد که سایر سرمایه‌ گذاری‌های خود در رابطه با بیت کوین شامل شرکت استخراج StrongHold Digital و شرکت هوش تجاری MicroStrategy است که مدیر عامل آن مایکل سیلر نیز به خرید بیت کوین معتقد است. در واقع، مدیر اجرایی دارایی بیت کوین شرکت را در سال گذشته به حدود 5.9 میلیارد دلار افزایش داده است.

این سرمایه گذار همچنین برنامه‌های خود را برای تخصیص بیشتر در صورت تحقق چشم انداز صعودی‌اش فاش کرد و اظهار داشت: فکر می‌کردم 50 درصد نقطه توقف خوبی برای من است، اما اگر به 80 تا 85 هزار دلار برسد، آن را تا آخر می‌خرم.

یکی دیگر از افسانه های بازار مالی که اخیراً دیدگاه خود را در مورد بیت کوین تغییر داده است، ری دالیو است. او اکنون به دنبال ارز دیجیتال به عنوان ابزاری برای تنوع بخشیدن به سبد سهام خود است. دالیو با افشای دارایی‌های خود، ادعا کرد که تخصیص 2 درصد از یک سبد سهام به بیت کوین معقول است.

این سرمایه گذار با بیان اینکه این امر به دلیل شباهت بیت کوین به طلا به عنوان دارایی محدود عرضه و پوشش تورمی است، بر نیاز به تنوع و ارزیابی ریسک تاکید کرد.

منبع: ambcrypto