راهنمای کامل بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) و نحوه کسب درآمد از آن

اگرچه بازی‌های بلاکچینی موضوع جدیدی نیستند اما محبوبیت آن‌ها این روزها به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. بخش زیادی از این رشد به علت موفقیت بازی‌های play-to-earn (کسب درامد از بازی‌های کریپتو) است. اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از جمله بازی‌هاییست که به شفاف‌سازی این ژانر کمک می‌کند. این پلتفرم با تمرکز بر معرفی گسترده متاورس از طریق سرگرمی و در فرمتی قابل دسترس، رشد چشمگیری داشته و در صدر اخبار قرار گرفته است.

آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که اکسی اینفینیتی به نظرتان جذاب می‌آید اما نمی‌دانید جزئیات آن از چه قرار است و چطور باید شروع کنید؟ نگران نباشید. ما در این مطلب هر آنچه که نیاز است درباره این پروژه بدانید را توضیح خواهیم داد.

برای آشنایی با انواع باز‌ی‌های بلاکچینی و نحوه کسب درآمد ار آنها، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

اکسی اینفینیتی چیست؟

اکسی اینفینیتی یک بازی متاورس بر بستر NFT است که دارای ساختار play-to-earn بوده و شما می‌توانید در آن با بازی کردن کسب درامد کنید. این بازی از بازی Pokémon الهام گرفته اما برخی از طراحی‌هایش تغییر کرده است. تمرکز این بازی بر روی پرورش، غذا دادن و مبارزه با موجودات بامزه است.

اکسی اینفینیتی نشان می‌دهد دنیای بازی و رمزارزها چطور می‌توانند در کنار یکدیگر وجود داشته باشند. این بازی یکی از اولین بازی‌های AAA در دنیای کریپتو به‌شمار می‌آید. شما می‌توانید در گوشی‌های آیفون، اندروید و کامپیوترهای شخصی خود، اکسی اینفینیتی بازی کنید.

اکسی‌ها (Axies)

در اکسی اینفینیتی دارایی‌های دیجیتال شخصیت‌های انیمیشینی‌ای وجود دارند که به آن‌ها اکسی گفته می‌شود. بازیکنان با این اکسی‌ها مانند حیوانات خانگی رفتار می‌کنند. شما می‌توانند اکسی‌های خود را پرورش و آموزش داده و با آن‌ها مبارزه کنید تا در بازی به مرحله‌های بالاتر راه یابید.

هر اکسی ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که بر عملکرد آن در مبارزه تاثیرگذار است و نیز دارای چهار داده آماری می‌باشد که باید به آن توجه داشته باشید: سلامت (Health)، روحیه (Morale)، مهارت (Skill) و سرعت (Speed). دانستن این اطلاعات و دیگر جنبه‎‌ها مهم است، زیرا به ما کمک می‌کند تعیین کنیم آیا یک اکسی می‌تواند وارد مبارزه شود یا خیر.

 • روحیه: این ویژگی احتمال یک ضربه اساسی را افزایش می‌دهد. روحیه همچنین احتمال ورود به آخرین مبارزه را بیشتر کرده و به آخرین مبارزه زمان اضافه نیز می‌دهد.
 • سرعت: نوبت‌ها را تعیین می‌کند. اکسی‌ای که سرعت بیشتری داشته باشد، اول حمله می‌کند. همچنین ویژگی سرعت، احتمال آنکه یک اکسی مورد حمله سخت قرار بگیرد را کاهش می‌دهد.
 • مهارت: زمانی که یک اکسی به طور همزمان کارت‌های مختلفی را بازی می‌کند، گزینه مهارت میزان خرابی (combo) را افزایش می‌دهد.
 • سلامت: نشان‌دهنده حداکثر آسیبی‌ است که اکسی شما می‌تواند پیش از اخراج از بازی تحمل کند.

وقتی در مبارزات پیروز شوید، می‌توانید از کوین‌هایی که کسب کرده‌اید برای کارهای خودتان در بازی استفاده کرده و یا آن‌ها را به پول نقد تبدیل کنید. بازیکنان برای شروع مبارزه به حداقل سه اکسی نیاز دارند.

دسته‌ها (Classes)

اکسی اینفینیتی مانند بازی Pokemon دارای یک سیستم دسته‌بندی از صفات است که در آن هر دسته نسبت به دسته پایین‌تر خود مزایایی دارد. در حال حاضر، 9 گونه اکسی در بازی وجود دارند که لیست آن‌ها به شرح زیر است:

 • آبزی (Aquatic)
 • چهارپا (Beast)
 • پرنده (Bird)
 • حشره (Bug)
 • طلوع (Dawn)
 • غروب (Dusk)
 • مکانیک (Mech)
 • گیاه (Plant)
 • خزنده (Reptile)

در این دسته‌ها سه دسته بخصوص وجود دارند که تنها با استفاده از ترکیب اکسی‌های خاصی قابل پرورش هستند. Mech حاصل جفت‌گیری اکسی‌های نژاد Beast و Bug است. Dawn نیز حاصل جفت‌گیری اکسی‌های نژاد Plant و Bird بوده و اکسی‌های Dusk در نتیجه جفت‌گیری اکسی‌های Reptile و Aquatic حاصل می‌شوند.

نحوه کار اکسی اینفینیتی

بازیکنان در اکسی اینفینیتی به خریداری و پرورش موجودات بامزه یا هیولاهایی که اکسی نام دارند پرداخته و آن‌ها را در مبارزات رو در روی یکدیگر قرار می‌دهند تا دارایی‌هایی درون بازی را کسب کنند؛ به این دارایی‌ها Small Love Portion یا SLP گفته می‌شود. این دارایی‌ها را می‌توان به پول واقعی تبدیل کرد. هر اکسی یک توکن غیرمثلی‌ست که بازیکنان می‌توانند خارج از اکوسیستم بازی به خرید و فروش آن در صرافی‌های مختلف بپردازند.

برای کسب اکسی در این بازی روش‌های مختلفی وجود دارد:

 • مبارزه تن به تن بازیکنان (PVP)
 • جمع‌آوری اکسی‌های نایاب
 • فروش اکسی در فروشگاه
 • پرورش اکسی

بازیکنان برای پرورش اکسی‌ها به SLP نیاز دارند. SLPها مانند توکن‌های دیگر بسیار پرنوسانند. گرچه اگر محبوبیت اکسی اینفینیتی همچنان افزایش یابد، این کوین نیز فراگیرتر خواهد شد.

در این بازی به بازیکنان بابت تلاش‌ها و مهارتشان پاداش داده می‌شود نه پیروزی در یک مبارزه! بازیکنان می‌توانند به پرورش و تغذیه موجودات مختلف پرداخته و آن‌ها را در فروشگاه بفروشند. بدین ترتیب بسیاری از گیمرهای آنلاین برای پرداخت هزینه‌های زندگی و مخارج خود از توکن‌های درون بازی استفاده می‌کنند.

امنیت اکسی اینفینیتی چگونه تامین می‌شود؟

هر دو توکن اصلی اکسی اینفینیتی (AXS و SLP) توکن‌های ERC-20 هستند که روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و امنیت آن‌ها توسط مکانیزم اثبات کار اتریوم تامین می‌شود. استودیو Sky Mavis که توسعه اکسی اینفینیتی را در دست دارد، برای جلوگیری از تراکم‌های ناشی از مدل اثبات کار سایدچین اختصاصی خود را روی اتریوم توسعه داده است که Ronin نام دارد.

توسعه‌دهندگان برای کمک به تامین امنیت Ronin مجموعه‌ای از گیمرها و دیگر شرکای حوزه کریپتو و NFT حرفه‌ای را گرد آورده‌اند تا برای شبکه نقش اعتبارسنج را ایفا کنند. همچنین سایدچین Ronin دارای یک کیف‌پول اختصاصی نیز هست که بازیکنان می‌توانند توکن‌های خود را به آن انتقال دهند.

ارزهای دیجیتال اکسی اینفینیتی

در بازی اکسی اینفینیتی دو ارز دیجیتال استفاده می‌شود: ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی شارد یا AXS و ارز دیجیتال Smooth Love Potion یا SLP.

ارز دیجیتال AXS

AXS مخفف “Axie Infinity Shard” است. AXS به عنوان یک توکن حاکمیتی عمل می‌کند. این ارز به بازیکنان اجازه می‌دهد در پروژه حرفی برای گفتن داشته باشند و به قابلیت‌‌ها یا مسیرهای جدید بازی رای دهند.

مجموع عرضه ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی 27 میلیون توکن AXS است. این توکن مجددا خود را در اکوسیستم بازی توزیع می‌کند. زمانی که شما موجودی را پرورش می‌دهید، بخشی از کارمزد به AXS پرداخت شده و برای توزیع مجدد به خزانه‌داری جامعه سهامداران افزوده می‌شود. از آنجایی که AXS به موفقیت بازی وابسته است، به شما اجازه می‌دهد بابت حمایت از موفقیت‌های بازی کسب درامد کنید.

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی قابلیت‌های دیگری نیز دارد:

 • استیک کردن و دریافت سود بابت وفاداری به پروژه
 • شرکت در رقابت‌های عمومی
 • آرای حاکمیتی
 • تولید محتوای جدید

ارز دیجیتال SLP

SLP مخفف عبارت “Smooth Love Portion” است. این توکن یکی از ارزهای دیجیتال اکسی اینفینیتی است که بازیکنان می‌توانند با انجام ماموریت‌ها یا مبارزه با دشمنان در بازی آن را بدست آورند. از SLP می‌توان برای پرورش حیوانات در این بازی استفاده کرد.

عرضه توکن SLP محدودیتی ندارد. هرچه افراد بیشتری بازی کنند، تعداد این توکن نیز افزایش می‌یابد. همچنین هرچه بیشتر بازی کنید، می‌توانید SLP بیشتری کسب کنید. وقتی اکسی‌هایتان به مراحل بالاتر می‌روند، هزینه پرورش و مشارکت با آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. از این رو نیاز است که عرضه SLP به طور ثابت بیشتر شود.

بنیان‌گذاران اکسی اینفینیتی چه کسانی هستند؟

اکسی اینفینیتی در سال 2018 توسط استودیو بازی Sky Mavis ویتنام راه‌اندازی شد. Trung Thanh Nguyen و Aleksander Larsen هم‌بنیان‌گذاران اکسی اینفینیتی هستند. تیم 40 نفره‌ای که در حال حاضر روی این پروژه کار می‌کنند توسط Trung هدایت می‌شوند. Trung مدیرعامل فعلی پلتفرم است و پیش از تاسیس اکسی اینفینیتی در حوزه مهندسی نرم‌افزار مشغول به کار بوده است.

Larsen، موسس دیگر اکسی اینفینیتی و مدیر اجرایی فعلی قبلا یک گیمر و نماینده تیم ملی نروژ در Warcraft3 و DotA بوده و تجربه کار در زمینه توسعه کسب‌وکار را نیز داراست. اکسی اینفینیتی از زمانی که برای اولین‌بار راه‌اندازی شد، بروزرسانی‌های مهمی داشته است که هر یک بر قابلیت عملکرد آن اضافه کرده‌اند. در سال 2022 قرار است زمین بازی راه‌اندازی شود که همچنان در مرحله آزمایش داخلی قرار دارد و اضافه شدن امکان استیک AXS نیز در برنامه تیم است.

نحوه استفاده از اکسی اینفینیتی

ارز دیجیتال AXS اکسی اینفینیتی در حال حاضر برای پرورش اکسی‌های جدید استفاده می‌شود اما Sky Mavis قصد دارد در آینده قابلیت‌های دیگری نیز به این توکن بیافزاید:

پرداخت: بازیکنان اکسی اینفینیتی می‌توانند از AXS برای بازی و انجام پرداخت‌ها استفاده کنند. بازیکنان این امکان را دارند تا مقداری AXS را برای شرکت در فروش‌های آینده NFT یا تراکنش‌ها نگه دارند.

حاکمیت: با آنکه قابلیت‌های حاکمیتی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی هنوز در حال توسعه هستند اما تیم توسعه‌دهنده نسبت به تغییر حاکمیت اکوسیستم بازی به حالت غیرمتمرکز متعهد است. بازیکنان قادر خواهند بود بخشی از دارایی‌های AXS خود را استیک کرده و در عوض حق رای داشته باشند. پیش‌بینی شده است قابلیت‌‌های حاکمیتی توکن در سال 2021 عملیاتی شوند و سازمان تا سال 2023 رای‌گیری بزرگی برگزار کند.

استیکینگ: بازیکنان در ازای استیک AXSهای خود و شرکت در حاکمیت اکوسیستم اکسی اینفینیتی، می‌توانند به طور منظم پاداش‌ دریافت کنند. انتظار می‌رود استیک در اواخر سال 2021 راه‌اندازی شود.

شروع بازی در اکسی اینفینیتی

قبل از آنکه بازی اکسی اینفینیتی را شروع کنید، از اعتبار مرورگر و ثبات اینترنت خود اطمینان حاصل شوید. بعد از اینکه این دو مورد را حل کردید می‌توانید از راهنمای گام به گام زیر برای شروع استفاده کنید.

شروع بازی در اکسی اینفینیتی چند مرحله متفاوت دارد که باید آن‌ها را کامل کنید:

 • تنظیم کیف‌پول متامسک (MetaMask)
 • ایجاد و تنظیم یک کیف‌پول Ronin برای انجام تراکنش‌ها بدون هزینه گس
 • واریز اتریوم به Ronin از طریق متامسک
 • ایجاد یک حساب اکسی اینفینیتی
 • دانلود اکسی اینفینیتی روی گوشی یا مرورگر وب

تمام مراحلی که باید طی کنید در ادامه توضیح داده شده است.

ثبت‌نام و تنظیم کیف‌پول متامسک

برای ایجاد حساب در متامسک مراحل زیر را دنبال کنید تا اتریوم را به آن منتقل کرده و اکسی اینفینیتی بازی کنید. اگر تازه‌وارد هستید، ما یک راهنمای کامل تصویری از همه مراحل برایتان تهیه کرده‌ایم.

ایجاد حساب در متامسک

 1. وارد وبسایت رسمی متاسک شوید (metamask.io). متامسک از هر دو مرورگر کروم (Chrome) و فایرفاکس (Firefox) پشتیبانی می‌کند، بنابراین از یکی از این دو مرورگر استفاده کنید.
 2. در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی متامسک روی گزینه “Download” کلیک کنید.
 3. روی “Install MetaMask” برای کروم/فایرفاکس کلیک کنید.
 4. در صفحه فهرست متامسک روی “Add to Chrome” یا “Add to Firefox” (بسته به مرورگر خود) کلیک کنید.
 5. مرورگرتان نسبت به اطمینان از نصب متامسک از شما سوال خواهد کرد. “disclaimer” را مطالعه کنید و سپس روی “Add extension” کلیک کنید.
 6. پس از نصب متامسک در مرورگر خود در بخش Extensionها روی متامسک کلیک کنید تا کیف‌پولتان باز شود. ممکن است برای نمایش متامسک نیاز باشد مرورگرتان را مجددا باز کنید.

ساخت و راه اندازی کیف‌پول Ronin

 1. در ابتدا روی این لینک کلیک کنید تا صفحه افزونه Ronin را برای کروم ببینید. برای شروع روی “Add to Chrome” کلیک کنید.
 2. برای دانلود کیف‌پول در مرورگرتان روی “Add Extension” کلیک کنید.
 3. پس از اتمام Ronin را در بخش افزونه‌های مرورگر خود باز کنید.
 4. وقتی کیف‌پول Ronin خود را باز کنید صفحه زیر ظاهر می‌شود. برای شروع روی “Get Started” کلیک کنید.
 5. صفحه خوشامدگویی باز می‌شود. برای شروع روی “I’m new. Let’s get set up!” کلیک کنید.
 6. در ابتدا باید برای کیف‌پولتان یک رمز ایجاد کنید. رمز خود را وارد کرده و روی “Create Wallet” کلیک کنید.
 7. در مرحله بعد عبارت بازیابی Ronin کیف‌پولتان به شما داده خواهد شد. اگر زمانی به کیف‌پولتان امکان دسترسی به کیف‌پول خود را از دست دهید باید 12 کلمه‌ای که در این مرحله ارائه شده را وارد کنید تا امکان دسترسی میسر شود. روی “Reveal Seed Phrase” کلیک کنید، کلمات خود را یادداشت کنید و سپس روی “Confirm Seed Phrase” کلیک کنید.
 8. برای تایید حساب باید کلمات تصادفی خود را وارد کنید. وارد کنید و روی “Continue” کلیک کنید.

بسیار عالی! کیف‌پول شما ساخته شد. هنگامی که کیف‌پولتان را مجددا از بخش افزونه‌های کروم خود باز کنید، داشبورد اصلیتان نمایش داده می‌شود.

واریز اتریوم به کیف‌پول Ronin از طریق متامسک

 1. وارد داشبود متامسک خود شده و اطمینان حاصل کنید که گزینه “Ethereum Mainnet” انتخاب شده است.
 2. زیر بخش ETH داشبورد به دنبال آدرس حساب خود گشته و روی آن کلیک کنید تا آدرس را کپی کنید.
 3. به بایننس (Binance) یا صرافی دیگری رفته و وارد شوید. روی گزینه “Buy Crypto” کلیک کنید.
 4. در بخش ارز مقدار موردنظر خود را وارد کرده و روی گزینه “Receive” به ETH کلیک کنید. سپس روی “Continue” کلیک کنید.
 5. در صفحه بعد نحوه پرداخت را انتخاب کرده و سپس روی “Continue” کلیک کنید. اگر اطلاعات را غلط وارد کنید بایستی این بخش را مجددا پر کرده و برای بار دوم روی گزینه “Continue” کلیک کنید.
 6. جزئیات سفارش خود را مرور کرده و سپس برای تکمیل تراکنش روی “Confirm” کلیک کنید.
 7. برای دیدن بالانس (balance) خود از منوی بالا به مسیر “Wallet > Fiat and Spot” بروید. زیر ETH، که واریزی خود را آنجا می‌بینید، روی “Withdraw” کلیک کنید.
 8. در “Address box” آدرس کیف‌پولی که از متامسک کپی کرده‌اید را وارد کنید. مقداری که می‌خواهید ارسال کنید را مشخص کرده و روی “withdraw” کلیک کنید.
 9. به محض واریز ETH به کیف‌پول متامسک می‌توانید از طریق وبسایت Ronin Bridge آن را به کیف‌پول Ronin خود ارسال کنید.
 10. برای شروع روی “Deposit” کلیک کنید.
 11. کیف‌پول متامسکتان باز شده و از شما می‌خواهد Ronin Bridge را به کیف‌پول متصل کنید. روی “Next” و سپس “Connect” کلیک کنید.
 12. کیف‌پول Ronin خود را باز کرده و آدرس حسابتان را کپی کنید.
 13. پس از اتصال متامسک در Ronin Bridge صفحه Deposit نمایش داده خواهد شد. برای ارسال کوین‌ها از شبکه اتریوم به Ronin آدرس Ronin خود را paste کرده و ETH را به عنوان دارایی خود انتخاب کنید (مگر اینکه بخواهید کوین دیگری را به Ronin بفرستید) و سپس مقدار آن را وارد کنید.
 14. پس از اتمام روی “Next” کلیک کنید. تراکنش خود را بازبینی کرده و سپس روی “Confirm” کلیک کنید تا توکن‌های اتریوم را به کیف‌پول Ronin خود بفرستید.

پس از انجام تراکنش پولتان به شکل WETH در Ronin قابل مشاهده خواهد بود.

ساخت حساب اکسی اینفینیتی

برای شروع بازی اکسی اینفینیتی باید سه اکسی از فروشگاه خریداری کنید تا تیم آغازکننده خود را کامل کنید. قیمت اکسی‌ها بسته به عرضه و تقاضای بازی تغییر می‌کند.

در ابتدا از فروشگاه اکسی (Axie Marketplace) بازدید کرده و از بالای صفحه روی “Login” کلیک کنید.

روی “Login with Ronin Wallet” کلیک کنید.

کیف‌پول Ronin در مرورگرتان ظاهر خواهد شد و از شما می‌خواهد اتصال اکسی اینفینیتی به کیف‌پولتان را تایید کنید. روی “Confirm” کلیک کنید.

یک نام کاربری برای استفاده در اکسی اینفینیتی انتخاب کرده و روی “Save” کلیک کنید.

قبل از آنکه بازی را شروع کنید باید تنظیمات حساب خود را کامل کنید. روی “Set up email & password” کلیک کنید.

ایمیل خود و رمزی که می‌خواهید در بازی استفاده کنید را وارد کرده و سپس برای تایید روی “Confirm” کلیک کنید. اکسی اینفینیتی کدی را برایتان ایمیل خواهد کرد که باید آن را وارد کرده و برای اتمام تاییدیه روی “Confirm” کلیک کنید.

حالا یک حساب اکسی اینفینیتی برای بازی دارید. دو مرحله دیگر باقی مانده است: خرید سه اکسی از فروشگاه و سپس دانلود خود بازی اکسی اینفینیتی برای بازی کردن.

خرید اکسی از فروشگاه

قبل از آنکه بتوانید حالت‌های adventure یا arena را بازی کنید، به سه اکسی در تیم خود نیاز دارید. اگر اکسی ندارید به فروشگاه اکسی بروید. روی Marketplace هدر کلیک کنید تا اکسی‌های در دسترس برای فروش نمایش داده شود.

اکسی‌ای که می‌خواهید بخرید را انتخاب کنید تا شخصیتتان شکل گیرد. این صفحه اطلاعات مهمی را به شما نشان خواهد داد، از جمله این اطلاعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد دفعات جفت‌گیری (breed count)
 • آمار (stats)
 • اعضای بدن (body parts)
 • توانایی‌ها (abilities)
 • والدین و بچه‌ها (parents and children)
 • سابقه فروش (sale history)

برای خرید اکسی خود روی “Buy Now” کلیک کنید. برای تکمیل خرید خود باید در کیف‌پول Ronin خود اتریوم داشته باشید.

نحوه کسب درامد از بازی اکسی اینفینیتی

برای پول دراوردن از این بازی روش‌های مختلفی وجود دارد.

خرید و فروش اکسی‌ها

برای بازی کردن حالت adventure در اکسی اینفینیتی باید حداقل سه اکسی داشته باشید. شما می‌توانید اکسی‌های جدید را در بازی پرورش دهید، با آن‌ها مبارزه کنید و تخم‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید این شخصیت‌ها را در فروشگاه با اتریوم معامله کنید و بعدا اتریوم را به پول واقعی تبدیل کنید. اگر در فروشگاه روی یک اکسی کلیک کنید، خلاصه‌ای از دفعات خرید و فروش آن را با قیمت‌هایش خواهید دید.

صندوق بورسیه اکسی (Axie Scholarship Fund)

صندوق بورسیه یکی از قابلیت‌های بازیست که به بازیکنانی که نمی‌توانند هزینه اکسی‌های خود را بپردازند بورسیه ارائه می‌دهد. با تقسیم سود با بازیکنان بازی درامد کسب خواهید کرد.

هولد AXS

قیمت AXS را محبوبیت بازی در طول زمان تعیین می‌کند. اگر معتقدید محبوبیت اکسی اینفینیتی در آینده افزایش خواهد یافت، هولد ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی تصمیم هوشمندانه‌ای خواهد بود. با هولد کردن ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی این فرصت را خواهید داشت که بعدا آن را به قیمت بالاتری بفروشید.

چه فاکتورهایی بر قیمت اکسی‌ها تاثیر می‌گذارند؟

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت اکسی‌ها تاثیرگذارند که در دو دسته اصلی قرار می‌گیرند: کیفیت اکسی و وضعیت بازار. اول از همه این کیفیت ذاتی اکسی‌هاست که سبب تمایز قیمت یک اکسی نسبت به اکسی دیگر می‌شود. پارمترهای تاثیرگذار دیگر عبارتند از:

اعضای بدن

اعضای بدن یک اکسی، آمار و کارت‌هایی که می‌تواند بازی کند را تعیین می‌کند. بازی کردن با کارت‌هایی که با اکسی شما در یک دسته هستند، این امکان را به شما می‌دهند که در هر دو بخش حمله و دفاع 10% پاداش دریافت کنید. به همین دلیل است که ناب بودن یک اکسی و یا تعداد اجزای بدنش، قیمت آن را در فروشگاه بالا می‌برد. یک اکسی Beast که 4 عضو از 6 عضو آن Beast هستند، گران‌تر از یک اکسی Beast با تنها یک عضو Beast است. شما می‌توانید هنگامی که در فروشگاه به دنبال اکسی می‌گردید، میزان ناب بودن یک اکسی را (از صفر تا 6) از بخش Filters ببینید.

کارت‌ها

هر اکسی 4 کارت دارد که می‌تواند از آن‌ها برای مبارزات استفاده کند. بسته به ترکیب کارت‌ها و متای فعلی برخی اکسی‌ها با ترکیب‌های کارت پرتقاضا گران‌تر از بقیه هستند.

تعداد دفعات جفت‌گیری

برای جلوگیری از تورم بالای اکسی‌های بازی، تعداد دفعات جفت‌گیری اکسی‌ها به 7 بار محدود است. از این رو هرچه دفعات جفت‌گیری یک اکسی بیشتر باشد پتانسیل زاد و ولد آن کمتر و قیمت آن ارزان‌تر خواهد بود. اکسی‌های باکره (Virgin) آن‌هایی هستند جفت‌گیری نکرده و ارزشمندترند. البته دفعات جفت‌گیری بر روی آمار و کارت‌های اکسی تاثیری نمی‌گذارد.

توصیه می‌شود زمانی که می‌خواهید تیم شروع خود را بسازید، به دنبال اکسی‌هایی باشید که دفعات بیشتری جفت‌گیری کرده‌اند، زیرا از اکسی‌های باکره ارزان‌ترند اما ضعیف‌تر نیستند. می‌توانید هنگامی که در فروشگاه به دنبال اکسی می‌گردید، دفعات جفت‌گیری یک اکسی را (از صفر تا 7) از بخش Filters ببینید. وضعیت بازار، مانند عرضه و تقاضا و قیمت ETH، نیز به طور کلی بر قیمت اکسی‌ها تاثیرگذار است.

تقاضا برای اکسی‌ها

هرچه افراد بیشتری به اکسی بپیوندند، تقاضا برای اکسی‌ها نسبت به اکسی‌های در دسترس افزایش یافته و قیمت این اکسی‌ها در فروشگاه بالا می‌رود. با افزایش تقریبا تصاعدی تعداد کاربران جدید اکسی اینفینیتی در چند ماه گذشته، قیمت پایه اکسی‌ها نیز به طور منظم افزایش یافته است. با این حال بسته به تغییرات بازی و دیگر اخبار مربوط به رمزارزها در مواردی قیمت اکسی کاهش نیز می‌یابد.

قیمت اتر

اکسی اینفینیتی بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده است و اکسی‌ها با استفاده از ETH (که در فروشگاه WETH است) خریداری می‌شوند. با تغییر قیمت اتر قیمت دلاری هر اکسی نیز در فروشگاه تغییر می‌کند.

آینده اکسی اینفینیتی

قطعا اکسی اینفینیتی تنها بازی بلاکچینی و مبتنی بر NFT نیست، اما این بازی با داشتن ارزش بازار 2.5 میلیارد دلار و محبوبیت آشکار آن در کنار افزایش شمار بازیکنان، می‌توان گفت که  به سرعت در حال تبدیل شدن به رهبر نوظهور بازی‌های paly-to-earn است.

به طور قطع بخشی از این موفقیت مربوط به قابلیت‌های منحصربه‌فردی است که اکسی اینفینیتی برای جذب بازیکنانی که به دنبال کسب درامد هستند ارائه می‌کند؛ اما در پس این محبوبیت رشد کلی حوزه بازی‌های کریپتو نیز قرار دارد.

اگر اکسی اینفینیتی به افزودن قابلیت‌هایی مانند استیکینگ که سبب حفظ یا رشد پایگاه کاربری آن می‌شود ادامه دهد، شانس بالایی برای محکم کردن جایگاه خود در بخش جذاب دنیای کریپتو خواهد داشت.

منبع: koditips , kriptomat , gamingonphone