خرید ارزان بیت کوین توسط السالوادور

السالوادور کشوری در آمریکای مرکزی 410 بیت کوین (BTC) به ذخایر بانک مرکزی خود اضافه کرده است زیرا قیمت بیت کوین زیر 37,000 دلار معامله می‌شود، قیمتی که آخرین بار در 26 جولای 2021 مشاهده شده است.

اضافه شدن مقادیر جدید به ذخایر بیت کوین السالوادور توسط رئیس جمهور این کشور، نایب بوکله اعلام شد و تایید کرد که خرید 410 بیت کوین در مقابل 15 میلیون دلار انجام شده است و قیمت آن را تقریباً 36585 دلار برای هر بیت کوین اعلام کرد.

السالوادور در 7 سپتامبر 2021 بیت کوین، پادشاه رمز ارزها را به عنوان یک ارز قانونی به عنوان وسیله‌ای برای غلبه بر تورم فاجعه بار در میان تضعیف قدرت مخارج کشور پذیرفت. به سرعت تا به امروز، این کشور به طور استراتژیک 1801 بیت کوین را در چهار ماه گذشته ذخیره کرده است، به خصوص زمانی که بازار شاهد کاهش لحظه‌ای قیمت است.

آخرین خرید السالوادور در حال حاضر ارزان ترین خرید این کشور آمریکای مرکزی از زمانی است که این کشور بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته است.

با انجام این معامله بیت کوین، کمی بالاتر از قیمت 36,000 دلار و فروش حاصل از آن، بوکله معتقد است که بعضی از افراد واقعاً ارزان این دارایی با ارزش را می‌فروشند و از دیدگاه بلندمدت، او با قدرت از این رمزارز حمایت می‌کند.

همانطور که در بالا توسط داده‌های TradingView مشخص شده است، بیت کوین از اواسط جولای افزایش قیمت ثابتی را تجربه کرد که منجر به بالاترین قیمت تقریباً 69 هزار دلاری در هفته اول نوامبر شد. با این حال، سه ماه آینده شاهد کاهش شدید قیمت‌های بازار بودیم زیرا سرمایه گذاران سود حاصل از بیت کوین را به سمت خرید توکن‌های دیگر هدایت کردند.

گزارش جدیدی از Crypto.com پیش‌بینی می‌کند که بازار جهانی رمز ارزها تا پایان سال 2022 میزبان یک میلیارد کاربر خواهد بود، زیرا کشورهای در حال توسعه بیشتری از حرکت السالوادور به سمت پذیرش جریان اصلی بیت کوین تقلید خواهند کرد.

این گزارش نتیجه گیری می‌کند که ترکیبی از کشورهای در حال توسعه که از السالوادور پیروی می‌کنند و همچنین «موضع دوستانه‌تر» در قبال صنعت ارز دیجیتال به این معنی است که «ملت‌ها دیگر نمی‌توانند استقبال گسترده مردم به سمت ارزهای دیجیتال را نادیده بگیرند.

منبع: cointelegraph