جمع‌آوری 5 میلیون دلار بیت کوین برای کمک به ارتش اوکراین

خلاصه: کمک‌های مالی بیت کوین برای کمک به ارتش اوکراین برای مبارزه با روسیه به بیش از 5 میلیون دلار بیت کوین رسیده است.

پس از حمله روسیه به اوکراین در مقیاس بزرگ، کمک‌های ارزهای دیجیتال به یک سازمان غیر دولتی سرازیر شده است که از سربازان اوکراینی پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر بیش از 5 میلیون دلار بیت کوین جمع آوری شده است. در همین حال، صفحه جمع آوری کمک مالی گروه در Patreon به طور ناگهانی حذف شده است.

یکی از بزرگ ترین سازمان‌های غیر دولتی (NGO) که از ارتش اوکراین حمایت می‌کند، به نام Come Back Alive، پس از حمله روسیه به اوکراین در مقیاس بزرگ، بیش از 5 میلیون دلار کمک بیت‌ کوین دریافت کرده است.

این گروه مستقر در کیف که در سال 2014 تأسیس شد، از سربازان اوکراینی پشتیبانی می‌کند، و طیف وسیعی از تجهیزات نظامی، خدمات آموزشی، و تجهیزات پزشکی را فراهم می‌کند.

کمک‌های مالی به آدرس بیت کوین که در وب سایت این سازمان ذکر شده است، روز پنجشنبه پس از حمله نظامی تمام عیار روسیه به اوکراین افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله، آدرس کیف پول، مقدار 131.78144015 بیت کوین دریافت کرده است.

تجزیه و تحلیل تمام کمک‌های مالی به این آدرس نشان می‌دهد که از 24 فوریه تا اواخر فوریه تعداد 2207 کمک مالی به مبلغ 126,04304091 بیت کوین دریافت شده است. با قیمت فعلی بیت کوین 39,676.51 دلار بر اساس داده‌های Bitcoin.com Markets، کمک‌های مالی دریافت شده از 24 فوریه بیش از 5 میلیون دلار ارزش دارند.

تام رابینسون (Tom Robinson)، دانشمند ارشد و یکی از بنیان گذاران پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic، پنجشنبه در توییتی نوشت: کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال در حمایت از نیروهای مسلح اوکراین در حال افزایش است.

سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) به نقل از او گفت: «ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای برای تأمین مالی در جنگ، با تأیید ضمنی دولت‌ها استفاده می‌شود».

Elliptic همچنین تجزیه و تحلیلی در مورد کمک‌های دریافتی توسط Come Back Alive انجام داد. این شرکت توضیح داد که در 24 فوریه، این NGO بیش از 675000 دلار بیت کوین دریافت کرد و تا ساعت 9:30 صبح در 25 فوریه، بیش از 3.4 میلیون دلار دریافت کرده بود.

این شرکت با اشاره به اینکه بیش از 3 میلیون دلار (80 بیت کوین) توسط یک اهدا کننده ارسال شده است، نوشت: “این باعث می‌شود مجموع جمع آوری شده توسط گروه فقط در 24 ساعت به بیش از 4 میلیون دلار برسد.”

سازمان Come Back Alive پذیرش اهدای بیت کوین را در سال 2018 آغاز کرد. به گفته Elliptic، کمک‌های مالی بیت کوین اخیراً افزایش یافته است و در نیمه دوم سال 2021 نزدیک به 200 هزار دلار دریافت شده است. در اوایل این ماه، این پلتفرم گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد کمک‌های مالی در دارایی‌های دیجیتال به سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های داوطلب اوکراینی در سال گذشته 900 درصد افزایش یافت.

در همین حال، صفحه جمع آوری کمک های مالی Come Back Alive در Patreon توسط این پلتفرم حذف شده است. تاراس چموت (Taras Chmut)، مدیر Come Back Alive در مصاحبه‌ای به سی‌ان‌بی‌سی گفت که این گروه برای چند ماه از صفحه‌اش در Patreon مبالغ کمی دریافت می‌کرد و پس از شروع حمله روسیه به اوکراین، بیش از 300000 دلار به او رسید.

با این حال، زمانی که او سعی کرد پول را برای پرداخت هزینه تجهیزات منتقل کند، متوجه شد که صفحه سازمانش در Patreon حذف شده است.

یکی از سخنگویان Patreon به CNBC گفت: Patreon هیچ کمپینی را که در خشونت یا خرید تجهیزات نظامی باشد، صرف نظر از علت آنها، قابل قبول نمی‌داند.

Chmut اظهار داشت: “ما افرادی داریم که می‌میرند زیرا تجهیزات لازم را ندارند” و اضافه کرد که اوکراین کشور ثروتمندی نیست و Come Back Alive به سربازان کمک کرده است تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

منبع: news.bitcoin