ارزهای دیجیتال چگونه بر اقتصاد جهانی تاثیر می گذارد؟

ارزهای دیجیتال با ارزش‌ترین دارایی برای پرداخت‌های بین‌المللی در اقتصاد جهانی هستند. تعداد بیشتری از افراد پس از همه گیری به دنیای رمزنگاری وارد و با کاربردهای مختلف ارزهای دیجیتال و میزان مفید بودن آن برای پرداخت‌های بین‌المللی و اقتصاد آشنا می‌شوند. در این مقاله به دلایل ارزشمند بودن دارایی‌ها برای سرمایه‌گذاری می‌پردازیم.

تاثیر ارزهای دیجیتال بر اقتصاد جهانی

در ادامه دلایل قابل توجه برای تاثیر ارزهای دیجیتال بر اقتصاد ذکر شده است. همچنین شما می‌توانید از Bitcoin Prime App برای آگاهی از مزیت ارزها استفاده کنید.

سرمایه‌گذاران در حال روی آوردن به سمت رمزارزها

به دلیل سابقه درخشان ارزهای دیجیتال سرمایه گذاران سنتی به تدریج به رمزارزها اطمینان حاصل نموده و بر 3 الی 4 درصد از ارزها به ویژه بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند. آنها علاوه بر بیت کوین بر اتریوم هم نیز سرمایه گذاری کرده تا از قراردادهای هوشمند و دیگر مزایای این ارز نیز استفاده کنند. سرمایه گذاران تازه‌وارد در اقتصاد جهانی به دلیل سود قابل توجه بیت کوین علاقه‌ی بسیاری به سرمایه گذاری در این رمزارز را دارند.

عدم وجود واسطه

به دلیل همتا به همتا بودن شبکه ارزهای دیجیتال واسطه‌ای برای انجام تراکنش‌ها وجود ندارد دقیقا بر خلاف ارزهای فیات که برای انجام تراکنش‌ها بانک‌ها و موسسات مالی به عنوان یک واسطه عمل می‌کنند. به همین دلیل با ارزهای دیجیتال شما کنترل بیشتری بر ثروتتان دارید و تنها از طریق شبکه از یک کاربر پول ارسال یا دریافت می‌کنید.

تراکنش‌های سریع و کم هزینه

برخلاف ارزهای فیات در تراکنش‌ ارزهای دیجیتال به دلیل نبود واسطه سرعت انجام تراکنش‌ها بسیار زیاد و هزینه آنها بسیار کم است. زیرا در ارزهای فیات مراحل مختلقی طی می‌شود پس زمان بیشتری هم به طول می‌انجامد. ماینرها تراکنش‌ها را تایید می‌کنند همچنین هرکسی می‌تواند به عنوان یک ماینر در شبکه فعالیت کند.

گزینه عالی برای برای کشورهایی با خدمات بانکی ضعیف

در اقتصاد جهانی تقریبا یک سوم کشورها از خدمات بانکی خوبی نظیری وام دادن، ارائه دست چک و …. بهره‌مند نیستند. به همین دلیل افراد برای گرفتن وام از روش‌های مشکوک استفاده می‌کنند و نرخ سودهای کلانی هم می‌پردازند که این خود نیز باعث باعث به خطر انداختن وضعیت اقتصادی افراد می‌شود. از این رو رمزارزها با نوسانات قیمتی خود این مشکل را برطرف کرده و وضعیت این دسته از افراد را بهبود بخشیده است.

در حال حاضر با استفاده از نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلفی می‌توانند ارز دیجیتال خرید و فروش کنند. همچنین استفاده از این اپلیکیشن‌ها آسان بوده و تمامی افراد در سراسر جهان را پوشش می‌دهد.

تامین منابع مالی

شرکت‌ها سهام و کوین خود را از طریق عرضه اولیه کوین که به ICO معروف است ارائه می‌دهند تا وجوهی برای خود جمع‌آوری کنند. اما توجه با این نکته ضروری است که استفاده از ICO خطراتی هم نیز به دنبال دارد. پس بهتر است در مورد تیم پشتیبان ICO تحقیقات لازم را انجام دهید.

فرصت عالی برای صنعت پرداخت در اقتصاد جهانی

افرادی که برای کار مهاجرت کرده‌اند می‌توانند برای خانواده‌هایشان ارزهای دیجیتال را در کمترین زمان و هزینه ممکن ارسال کنند. سیستم مالی فعلی از شفافیت کامل برخوردار نیست و همچنین زمان انجام تراکنش به شدت طولانی و پر هزینه است به همین دلیل با مشکلات زیادی روبرو هستند پس بهترین گزینه برای انتقال پول از طریق ارزهای دیجیتال است.

کلام پایانی

ارزهای دیجیتال با گذشت زمان در اقتصاد جهانی محبوب شده و با اطلاع و سرمایه گذاری در برخی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم می‌توانید سود بسیاری به دست آورید و از این طریق کسب درآمد کنید.

منبع: techbullion