بایننس در پی راه اندازی یک شرکت رمزارزی در بریتانیا است


صرافی بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی جهان از نظر حجم معاملات، در سال 2021 با مخالفت بزرگی از سوی تنظیم‌کننده‌های جهانی رو به رو شد. این مخالفت‌ها از جایی شروع شد که نهاد نظارتی مالی (FCA) در بریتانیا اولین ممنوعیت عملیات بایننس در این کشور را صادر کرد.


ژانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل Binance در مصاحبه‌ای گفت که صرافی اکنون در حال کار برای بازسازی تجارت خود در بریتانیا است. مدیر عامل بایننس همچنین اضافه کرد که بایننس اکنون مشتاق تبدیل شدن به یک شرکت رمزارزی ثبت شده در بریتانیا طی شش تا هجده ماه آینده است.

در تاریخ ژوئن 2021، نهاد نظارتی مالی در انگلستان مخالفت خود با فعالیت صرافی Binance را اعلام کرد و از آن خواست تا در وب سایت خود مشخص کند که این شرکت هیچ مجوز رسمی برای فعالیت در این کشور ندارد.

ژانگ پنگ ژائو در ادامه مصاحبه خود بیان کرد که ما در حال انجام تغییرات بسیاری در ساختارهای سازمانی، پیشنهادات محصول، فرآیندهای داخلی و روش کار با نهادهای نظارتی انگلستان هستیم تا بتوانیم به حضور خود در این کشور ادامه دهیم و همچنین بهترین خدمات را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهیم.

پس از اولین سرکوبی که در سال 2017 توسط دولت چین اتفاق افتاد، بایننس پایگاه خود را به چندین مکان در سراسر جهان منتقل کرد. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که بایننس با آن روبرو بود این بود که دفتر مرکزی جهانی نداشت.

منبع: coingape