بایننس تجارت خود در سنگاپور را گسترش داد

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل صرافی رمز ارزی بایننس (Binance)، امروز در توییتر اعلام کرد که این صرافی ارز دیجیتال 18 درصد از بورس اوراق بهادار خصوصی تحت نظارت کشور سنگاپور یعنی Hg Exchange (HGX) را خریداری کرده است.

سرمایه گذاری انحصاری بایننس برای عبور از موانع نظارتی

این خرید توسط صرافی بایننس درست در زمانی صورت گرفته است که بایننس در تلاش برای دریافت مجوز از اداره پولی سنگاپور (MAS) برای ارائه قانونی خدمات رمز ارزی خود در این کشور است. از آنجایی که HGX یک اپراتور کاملا شناخته شده در بازار است، به طور بالقوه می‌تواند به Binance کمک کند تا از موانع نظارتی بی‌ شماری که سنگاپور برای رمزارزها و پلتفرم‌ها ایجاد کرده است عبور کند.

ریچارد تنگ (Richard Teng) مدیر اجرایی بایننس سنگاپور اعلام کرده است که، بایننس با آخرین سرمایه گذاری خود در HGX، به دنبال گسترش تجارت خود در سنگاپور با ارائه خدمات کاملا بهبود یافته و متمرکزتر، با پشتیبانی از فناوری بلاک چین است. در عین حال، جالب اینجاست که Teng مدیر اجرایی فعلی بایننس قبلاً به عنوان رئیس در HGX کار می‌کرده است. با این وجود سرمایه گذاری بایننس در HGX ممکن است آنطور که به تصویر کشیده می‌شود، غیرعادی نباشد و تمام این حرکات و ارتباطات صرافی بایننس برای دور زدن قانون سنگاپور باشد.

در همین رابطه تنگ به بیزینس تایمز گفت: عرضه‌های مالی سنتی و ارزهای دیجیتال به همکاری و ارتباط با یکدیگر ادامه می‌دهند. از طریق این سرمایه گذاری، ما (بایننس) به دنبال همکاری با HGX در افزایش ارائه محصولات و خدمات پشتیبانی شده توسط فناوری بلاک چین هستیم. در سنگاپور، ما به همکاری نزدیک با آژانس‌های دولتی مهم و کلیدی برای حمایت از رشد و ارتقا اکوسیستم بلاک چین و همچنین رشد و توسعه استعدادهای محلی مورد نیاز ادامه می‌دهیم.

رویکردی متمرکز با فناوری غیرمتمرکز!

گزارش‌های داخلی ادعا می‌کنند که بایننس به دلیل تأیید سر رسید در مجوز یک عملیات، درخواست خود را از اداره پولی سنگاپور (MAS) پس گرفته است. این در حالی است که مدیر عامل صرافی رمز ارزی بایننس از اظهار نظر در مورد وضعیت درخواست مجوز واحد محلی صرافی خود در سنگاپور خودداری کرد. او اعلام کرد که صرافی علیرغم موافقت با متمرکز شدن، فقط به دنبال ایجاد پلتفرم خود در کشورهایی است که رویکرد آنها طرفداری و درک رمزارزها است.

وی در مصاحبه خود گفت: هنگامی که (تنظیم‌ کننده‌ها) فقط از این معیار استفاده می‌کنند، همه چیز را تعطیل می‌کنند، و این تعطیلی بهترین راه برای کاهش ریسک است. اما تنظیم‌ کننده‌های بهتر دو معیار دارند، آنها می‌خواهند در نوآوری و رشد اقتصادی مشوق باشند و ریسک را از این راه کاهش دهند. تنظیم‌ کننده‌ها معمولاً وقتی به این دو معیار توجه می‌کنند، قوانینی را وضع می‌کنند که بیشتر طرفدار کسب‌وکار هستند.

منبع: coingape